Muži „A“: Zbýšov si odváží vysokou prohru!

neděle 18.08.2018, 17:00
3. kolo OP

FK Ořechov – TJ Baník Zbýšov 6:0 (2:0)

Branky: 6′ a 22′ Jiří Prokeš, 68′ Jan Vaněk, 83′ Tomáš Bednář, 85′ a 88′ Jakub Cihlář

Sestavy:

• FK Ořechov: Pavel Hrbáček (B) – Lukáš Fiala (C), Lukáš Svat, Patrik Buček (84′ Filip Janda) – Lukáš Staněk (70′ Jan Skoupý) – Marek Cvingráf (67′ Stančo Denčev), Jakub Cihlář, Tomáš Bednář, Zbyněk Fiala (17′ Jakub Hejtmánek) – Jan Vaněk, Jiří Prokeš ml. (85′ Zdeněk Hrdlička)
  • TJ Baník Zbýšov: Josef Prečan (B) – Ondřej Vališ, Jaroslav Kotačka, Radim Kozel, Maksim Yelisseyev, Pavel Hudec, Zdeněk Záděra, Radek Roszicska (46′ Navrátil), Miroslav Vespalec, Marek Nekuža (83′ Hájek), Radek Procházka

Po rychlém vstupu do utkání byl hned v 6′ minutě faulován náš domácí hráč na hranici velkého vápna soupeře. K míči se postavil Jiří Prokeš a přesně mířenou střelou pod břevno nedal žádnou šanci Prečanovi, který měl již tak nulový výhled na míč přes prodlouženou zeď domácími hráči – 1:0. Hra se od vstřeleného gólu zklidnila a byl vidět vyrovnaný fotbal od obou mužstev až do 22′ minuty, kdy se podařilo znovu Jiřímu Prokešovi vstřelit nekompromisní gól – 2:0. Tento gól jak kdyby nakopl hráče Zbýšova, kteří se ke konci první půle dostávali k šancím. Tu největší měli asi ve 40′ minutě, kdy Hrbáček nedokázal dosáhnout na centrovaný míč do velkého vápna a hostující hráč hlavičkou jen těsně minul domácí branku. Jeho spoluhráč následně vracel míč do pokutového území, kde se dostal až k odkrytému hráči, jehož střelu dokázal Hrbáček vyrazit do bezpečí mimo domácí vápno. Zbytek první půle si již hráči Ořechova pohlídali.

Do druhé půle se opět skočilo ve velkém tempu a i přes plno šancí se nám je nepodařilo proměňovat. Až v 68′ minutě, se po samostatném průniku dostal do zakončení Jan Vaněk a ten již nezaváhal – 3:0. Zbýšov však nechtěl nic vzdávat a stále se snažil dostat do gólové šance. Ta snad největší ve druhém poločase kolem 70′ minuty skončila na pravé tyče domácí branky. S narůstajícím časem se začalo projevovat, že Ořechov má fyzicky čím dál tím víc navrch, a tak si postupně začali naši hráči rychlými přihrávkami rozebírat obranu soupeře a postupně se trefili v 83′ minutě Tomáš Bednář – 4:0 a dále v 85′ a 88′ minutě Jakub Cihlář, který upravil výsledek na konečných 6:0 pro FK Ořechov.