Muži „A“: Prní porážka s nepříjemnými Střelicemi!

FK Ořechov – TJ Sokol Střelice 1:2 (0:0)

Branky: 65′ Josef Houšť (TJS), 72′ Jiří Krejčí (TJS); 82′ Lukáš Staněk (FKO)

Sestavy:

• FK Ořechov: Pavel Hrbáček (B) – Lukáš Fiala (C), Lukáš Svat, Patrik Buček – Lukáš Staněk – Marek Cvingráf, Jakub Cihlář, Jiří Solomon (54′ Filip Janda), Jan Skoupý (46′ Radek Cvingráf) – Jiří Prokeš ml., Tomáš Bednář
  • TJ Sokol Střelice: Petr Maťák (B)(C) – Adam Machát, Otto Eden, Lukáš Herinek, Tomáš Vaculík, Boris Tonev (37′ Tomáš Leitner), Petr Valouch (91′ Lukáš Kazda), Dominik Parys, Josef Houšť (86′ Filip Chmel), Jiří Krejčí, Patrik Machálek (92′ Dominik Maděránek)

V sobotu odpoledne se proti sobě postavili v místním derby hráči Ořechova proti Střelicím. Obě mužstva byla z předchozích zápasů oslabena o některé ze svých hráčů ze základní jedenáctky ať už kvůli zranění nebo vyloučení.

Zápas začal vzájemným oťukáváním obou mužstev a nesl se v rytmu nepřesných přihrávek. To platilo hlavně pro náš domácí tým, který si nebyl schopný vytvořit ucelený tlak přihrávkami po zemi a stále používal dlouhé nakopávané balóny. Vypadalo to, že je Ořechov zaskočený výkonem soupeře a čím víc se snažil vymýšlet všemožné kombinace, tím víc chyboval a dostával se pod zbytečný tlak. Do první velké příležitosti na změnu stavu skóre se dostaly Střelice, kdy se k balónu za obranu dostal jako první jejich útočník, který se po zpracování míče snažil obstřelit na vzdálenější tyč vybíhajícího Hrbáčka. Ten však pohotovým zákrokem dokázal míč vyrazit do bezpečí k bránícímu hráči. Další velkou příležitost měli tentokrát naši domácí, když se brankář Maťák jen otáčel za krásným přízemním centrem vyslaným Bučkem z levé strany, který se snažil skluzem dostat do branky M. Cvingráf, ale trefil jen vzdálenější tyč. Těsně před koncem první poloviny znovu pohrozily Střelice, kdy se dokázal na středu velkého vápna obtočit kolem obránce hostující útočník. Toho se ještě rychlým vystoupením snažil zastavit Svat ale střelu mířící k levé tyčce již zablokovat nedokázal. Avšak domácí brankář byl připraven a střelu vytěsnil na rohový kop. Ve zbytku první půle se již žádná větší šance neudála ale i tak by se dalo říct, že tuto půli ovládly Střelice, které těžily hlavně z nepřesných přihrávek a chyb domácích.

Do druhé půle vstoupil Ořechov s jednou změnou v sestavě, kdy R. Cvingráf nahradil střídajícího Skoupého. Domácí tým se stále snažil změnit stav utkání ve svůj prospěch a bylo to vidět i na hře, která již vypadala lépe než v první polovině zápasu. Jednu z velkých šancí měl právě střídající R. Cvingráf, který se nikým nekrytý ocitl s balónem sám před Maťákem. Razantní střelou však z bezprostřední blízkosti bránu Střelic minul. Opět to byli domácí, konkrétně pak Solomon, který se průnikem po levé straně dostal až do vápna hostů, kde byl zfaulovaný. Rozhodčí neváhal a ihned nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil v penaltách nekompromisní Bednář. Tomu, ostatně jako i zbytku týmu, však nepřál den a jeho střela skončila vysoko nad levou částí branky. V 65′ minutě se únikem po pravé straně hřiště dokázal hostující hráč Houšť vyhnout několika bránícím hráčům až se ocitl osamocen v domácím vápně a pozemní střelou mířenou na bližší tyč změnil stav skóre – 0:1. Zaskočený Ořechov se snažil rychle změnit stav utkání až místy i zbytečně riskantně. A právě to vedlo k obrovské chybě, která vznikla v 72′ minutě. Nepřesnou přihrávku na hranici domácího vápna vystihl hráč Střelic, který si ihned míč navedl do prostoru vápna, kde byl dobíhajícím Fialem zfaulován, což vedlo k pokutovému kopu. K tomu se postavil Krejčí, který se snažil o střelu do pravé části branky, kterou však Hrbáček vystihl a míč dokázal vyrazit na úroveň středu malého vápna. V tuto chvíli svedli Hrbáček a Krejčí další souboj o to, kdo bude u míče jako první. Byl to ale tým Střelic, který se mohl více radovat, jelikož Krejčí dokázal špičkou posunout míč těsně před Hrbáčkem – 0:2. Jakoby právě druhý gól do domácí sítě byl potřebným impulzem pro Ořechov, který si okamžitě začal vytvářet potřebný tlak, kdy hostující hráči dokázali jen odkopávat míče z hranice jejich vápna. Tento tlak vyústil až ke krásnému centru Bučka, jenž našel osamoceného Staňka na malém vápně. Ten v 82′ minutě nekompromisní hlavičkou snižoval skóre – 1:2. Hráči Ořechova se dál a dál snažili alespoň o remízu, avšak času bylo již až moc málo. Střelice si dokázaly pohlídat jednogólový náskok a odváží si díky tomu 3 body za výhru ze hřiště Ořechova.