Muži „A“: Rozjeté Troubsko se nám nepovedlo zastavit.

středa 19.09.2018, 16:30
5. kolo OP – dohrávka

FK Ořechov – TJ Sokol Troubsko 1:3 (1:2)

Branky: 2′ Ondřej Lukáš (TJT), 11′ Lukáš Fiala (FKO), 23′ Martin Kotol (TJT), 65′ Michal Ampapa (TJT)

Sestavy:

• FK Ořechov: Pavel Hrbáček (B) – Lukáš Fiala (C), Lukáš Svat, Erik Korčák – Lukáš Staněk – Patrik Buček (78′ Stančo Denčev), Jakub Cihlář, Tomáš Bednář, Marek Cvingráf – Jiří Prokeš ml., Jakub Hejtmánek (86′ Zdeněk Hrdlička)
  • TJ Sokol Troubsko: Kamil Bednařík (B) – Lukáš Svitavský (85′ Pavel Macháček), Petr Pokorný (88′ Vojtěch Drápal), Ruslan Korol, Ondřej Lukáš (C), Daniel Šedrla (71′ Martin Polák), Michal Ampapa, Yaroslav Korol, Michal Vlach (66′ Marek Nemuchovský), David Ryšavý, Martin Kotol

Ve středu 19.9. v 16:30 se odehrál odložený zápas proti týmu z Troubska. Zápas předem sliboval napínavý souboj mezi týmy, které jsou favorizované na obsazení předních příček tabulky OP. To, že půjde o zajímavý zápas nasvědčovalo i hojné divácké obsazení, které se vyšplhalo přes číslo 200.

První půle nezačala vůbec dobře pro náš domácí tým. Již ve 2′ minutě získal soupeř výhodu rohového kopu z pravé strany. Centrovaný míč, který se točil směrem od brány, dokázal v náběhu z vápna trefit hlavou nikým nebráněný Ondřej Lukáš. Hlavička měla vše potřebné, jak razanci, tak i přesnost, aby se stala gólovou, a proto po odrazu míče od tyčky do brány šli hosté do vedení – 0:1. Domácí hráči však přidali a dokázali si v 11′ minutě vybojovat po faulu přímý kop na hranici velkého vápna. K zahrání přímého kopu se postavil Jiří Prokeš ml. a technickou střelou kolem zdi prověřil postřeh brankáře Bednaříka. Ten dokázal střelu jen vyrazit do tyčky, od které se míč odrazil k dobíhajícímu Lukášovi Fialovi, který nezaváhal a dorážkou upravil skóre na nerozhodný stav – 1:1. Hra se po vyrovnávacím gólu vyrovnala a bylo vidět šikovné kombinace na obou stranách. Dalo by se i říct, že domácí hráli více kolem vápna soupeře z Troubska. I přesto to však bylo Troubsko, které mělo znovu blíže ke skórování. Slibný protiútok Troubska byl zastaven faulem na středu hřiště asi necelých 10 metrů od vápna domácích. Nepříjemná střela mířená do pravé části branky Ořechova nadělala dost problémů. Míč nejdříve prolétl mezi stojícími hráči, a tak ho dokázal pohotovým zákrokem vyrazit až Hrbáček. K dorážce se ihned rozběhl hostující útočník. Brankář Hrbáček se ovšem dokázal rychle dostat zpět na nohy a rukami napřed skočil po vyraženém míči. U míče byl gólman o kousek dříve než útočník, který akci nesmyslně dohrál a po faulu na Hrbáčka vyvázl nepochopitelně bez karty. Hra dále pokračovala ve svižném tempu až do 23′ minuty, kdy se z nevinného odkopu Troubska vyklubala pohroma pro domácí Ořechov. Hostující útočník přebral odkopnutý míč na polovině hřiště, dokázal si šikovně posunout míč kolem obránce a mířil s ním po pravé straně až do vápna Ořechova. Odtud dokázal vyslat střílený centr, který kopíroval hraniční čáru malého vápna. Balón se snažil zastavit jak Hrbáček, tak i Svat, avšak každému z nich chyběl méně než půlmetr k míči, který proletěl až na vzdálenější tyč, kde stál nikým nepokrytý Martin Kotol, který v lehké situaci nezaváhal, usměrnil míč do branky domácích a poslal hosty znovu do vedení – 1:2. Zbytek času první půle se naši domácí snažili překotně vymyslet akci, která by znovu srovnala skóre dříve, než by se šlo do kabin. Ovšem všechny útočné akce skončily neúspěchem Ořechova.

Do druhé půle vstoupily oba týmy ve vysokém tempu a hrálo se nahoru dolů, od branky Ořechova k brance Troubska. I tentokrát to bylo Troubsko, které bylo v 65′ minutě důraznější ve hře kolem branky. Po špatně vyřešené situaci Ořechovských obránců u rohového praporku, kdy se snažili o nenakopnutí míče i přes to, že byli doraženi hráči Troubska, získali právě zmiňovaní hostující hráči míč ve vápně domácích. Ti se dokázali uvolnit a najít si prostor na úrovni penalty. Do nabitého míče proti noze se opřel Michal Ampapa, který nechytatelnou střelou pod břevno nedal Hrbáčkovi žádnou šanci a navyšoval náskok Troubska – 1:3. Až třetí gól Troubska pořádně probudil Ořechovské, kteří si uvědomili, že do konce zápasu zbývá 25 minut a prohrávají o 2 branky. Hra se v tento moment zlomila a právě Ořechov začal přebírat otěže zápasu. Domácí tlačili jak to jen šlo, avšak útoku chybělo cenné zakončení. Střelou kolem 80′ minuty pohrozil domácí Erik Korčák. Brankář Bednařík měl ovšem čistý výhled a střelu jen prsty korigoval nad břevno branky. O pár minut později se dostal k zakončení levou nohou domácí Lukáš Staněk, který krásnou střelou na vzdálenější část branky, za kterou se Bednařík jen otáčel, trefil pouze tyčku. Hostující tým si ve zbylých minutách pohlídal výsledek a po zásluze si odváží 3 body do tabulky. Ořechovští se po tomto zápase zařadili k dalším týmům, kterým se nepodařilo zastavit rozjetý tým z Troubska.

2 komentáře: „Muži „A“: Rozjeté Troubsko se nám nepovedlo zastavit.