Výsledky víkendu 13.-14.4.19 – Prohra „Áčka“, remíza „Béčka“, výherní obrat ml. žáků

sobota 13.4. 2019, 15:30

18. kolo OP

TJ Sokol Troubsko – FK Ořechov

4:1 (2:0)

Branky: 20′ Ryšavý (p), 42′ a 90′ Ampapa, 65′ Soukop – 57′ Pokorný (vlastní)

• FK Ořechov: Hrbáček (B) – Korčák E., Buček (C), Fiala Z., Březina – Staněk – Lankaš (67′ Skoupý), Burian, Denčev, Jančík – Cvingráf (83′ Dvořáček); (Náhradníci: Skoupý, Janda, Dvořáček)
  • TJ Sokol Troubsko: Zhoř (B) – Svitavský, Pokorný, Polák, Šedrla, Ampapa, Korol Y. (83′ Widder), Korol R., Ryšavý, Vlach (85′ Pichler), Soukop (74′ Drápal); (Náhradníci: Drápal, Macalík, Pichler, Widder, Kotol)

Již před začátkem zápasu se situace pro Ořechov nevyvíjela vůbec dobře. Nejen že se v zápase s Popůvkami obnovilo zranění Bednářovi ale nově se na listinu zraněných hráčů přidal i zastupující kapitán Svat. Aby tomu nebylo málo, tak nemoc nedovolila nastoupit ani Vaňkovi. Nutno podotknout, že právě tito hráči byli jedni ze stavebních kamenů posledního domácího zápasu.

Zápas začal za chladného a mírně větrného sobotního odpoledne. Ořechovský tým se snažil zalepit vzniklé díry v sestavě po zraněných hráčích, a proto od začátku zápasu naskočili do sestavy Cvingráf, Březina (který se vrátil po zranění, které ho vyřadilo na necelé 3 týdny z tréninku) a mladý Lankaš. Kapitánskou pásku pak pro tento zápas dostal svěřenou Buček. Taktika Ořechova se v prvních minutách opírala o dostatečný důraz a důslednost v obraně, kam se na místo druhého stopera posunul Fiala Z. a na defensivního záložníka Staněk. V prvních minutách byla hra založená na nepřesnostech na obou stranách a většinou se jednalo o dlouhé míče, které mířily na nabíhající si krajní záložníky obou týmů. První velká příležitost přišla kolem 13′ minuty, kdy poslalo domácí Troubsko dlouhým míčem za obranu do rychlostního souboje domácího útočníka a brankáře Ořechova. Útočník měl k míči o krok blíže avšak zdržení, které vzniklo když se s míčem vyhýbal brankáři dalo dostatek času Bučkovi, aby se stihl vrátit až na malé vápno, kde míč letící do brány dokázal odkopnout. O necelých 5 minut později si domácí Troubsko dokázalo vytvořit tlak ve vápně hostů. Míč, který měl na kopačkách domácí Ampapa u rohové čáry v úrovni malého vápna chtěl Hrbáček skokem pod jeho nohy vypíchnout. Tuto situaci však dobře přečetl zmíněný útočník a přesným lobem nad letícího brankáře se snažil vstřelit gól. Tomu však opět na brankové čáře zabránil kapitán Buček, který do té doby dokázal jak krýt záda Hrbáčkovi, tak i odrazit veškeré míče letící do vápna. O pár minutek později po přímém kopu z levé strany byl ve vápně odpískán faul na nabíhající si ho Ampapu, kdy ho v hlavičkovém souboji tělem dorazil Březina. Byla to sporná situace avšak rozhodčí se rozhodl odpískat pokutový kop, který ve 20′ minutě razantní střelou proměnil domácí Ryšavý a otevřel tak stav utkání – 1:0 pro domácí Troubsko. V dalších minutách se hra znovu opírala o nepřesnosti na obou stranách, avšak ze hry i tak více těžilo Troubsko, které nedalo Ořechovu jedinou příležitost vystřelit na branku. Až ve 42′ minutě se k míči, který letěl na úroveň penalty dokázal protlačit Ampapa, který se dokázal protlačit přes Korčáka, zpracovat míč a druhým dotekem zakončit přes Hrbáčka. Ten se mu sice snažil zmenšit úhel pro střelu, ale i přes výběh a tečování míče nohou situace skončila brankou – 2:0 pro domácí. S tímto stavem skočila i první půlka zápasu.

Do druhé půlky se chtěli Ořechovští pustit ze všech sil, aby zkusili potrápit Troubko, kterému stále chyběla přesnost ve finálních přihrávkách z čehož plynulu, že se domácí spoluhráči postupem času začali i hlasitě dohadovat. Bojovnost Ořechova však v 57′ minutě vyústila až v rohový kop, který dokázal u přední tyče tečovat nabíhající Buček. Tečovaný míč se otřel domácímu Pokornému o nohy a díky tomu skočil u zadní tyče za brankovou čárou – 2:1! Troubsko, jak kdyby zaskočené stavem utkání, stále více kazilo míče což vedlo až k samostatnému úniku Cvingráfa, který dostal přesnou přihrávku mezi stopery. Ten se dokázal k míči dostat ještě před domácím brankářem, ale při následném zaseknutí do levé strany, za účelem obejít brankáře, míč poskočil až k rohové čáře, ze které poté nastřelil jen bližší tyč branky. Až do 65′ minuty se dařilo Ořechovu odolávat a důrazně napadat soupeře, avšak po dobré přihrávce mezi stopery se dokázal Soukop uvolnit a po sólovém zakončení zvyšoval na – 3:1 pro domácí. Tímto gólem jakoby se Troubsko uklidnilo a začalo se lepšit v kombinaci s míčem. Kolem 75′ minuty vznikla menší potyčka po faulu Bučka, kdy domácím ujely nervy a tak vznikla slovní přestřelka s požduchováním, do které se přidal i Staněk. Hráči obou týmů vyvázly po pár minutách jen s žlutými kartami a mohlo se pokračovat v zápase. Zbytek utkání si již Troubsko pohlídalo a dokonce ještě dokázalo upravit konečné skóre, když Ampapu v souboji jeden na jednoho s brankářem Ořechovu mířil přesně mezi nohy – 4:1 pro Troubsko.

Muži „B“: Pozořice „B“ – FK Ořechov „B“ 0:0 (0:0)

Mladší žáci: Ořechov/Želešice – FC Slovan Rosice, z.s. 4:3 (3:3)