Výsledky víkendu 6.-7.4.19 -Remíza s Popůvkami, gólové video „Béčka“ a rozhovor s asistentem Korčákem

neděle 7.4. 2019, 15:30

17. kolo OP

FK Ořechov – TJ Sokol Popůvky

0:0 (0:0)

 • FK Ořechov: Hrbáček – Korčák, Buček, Svat, Čížek – Fiala Z., Burian (52′ Skoupý) – Vaněk, Bednář, Jančík (62′ Cvingráf) – Staněk; (Náhradníci: Skoupý, Lankaš, Cvingráf, Denčev)
 • TJ Sokol Popůvky: Sýkora – Pokorný, Machač, Kotlán, Goldmann, Malý, Fretzer T., Nekvapil (59′ Jankuv), Ledvoň (66′ Musil), Gross, Fretzer M.; (Náhradníci: Musil, Jurnečka, Jankuv, Jiskra)

Po dvou prohraných zápasech proti Měnínů a Zbýšovu se ořechovští fotbalisté postavili před domácím publikem proti týmu z Popůvek, které dokázali v posledním vzájemném zápase porazit těsně 2:1.

Popůvky, které jsou momentálně v tabulce OP Brno-venkov na předposlední pozici, by mohly být dobrým odrazovým bodem pro zabodování v soutěžním zápase. To věděli i domácí fotbalisté a proto nastoupili do zápasu namotivovaní a s dobrou náladou.

Hned od prvních minut zápasu bylo jasně vidět, že Ořechov se chce poučit z chyb, jako bylo například brzké inkasování branky od soupeře, což bylo jedním z hlavních důvodů proher v předchozích dvou soutěžních utkáních. Proto se hra domácích od prvních minut opírala o jednoduchost v obranných řadách a dlouhé míče do stran, kde si s nimi dokázali dobře poradit hráči Vaněk, Bednář a Jančík. Avšak i přes dobré průniky po stranách hřiště se nedařilo vytvořit si ustálenější tlak či dobrou šanci na zakončení. Hostujícím hráčům se také dařilo úspěšně blokovat většinu střel na brankáře Sýkoru a když už nějaká prošla, tak buďto minula bránu a nebo skončila lehce v rukavicích brankáře. Postupem času se začali ozývat i hráči Popůvek, kde nejvíce problémů domácím fotbalistům způsobovali hráči Gross a bratři Tomáš a Michal Fretzerové. V první polovině zápasu si avšak ani jeden tým nedokázal vytvořit vyloženou šanci na skórování.

Do druhé poloviny chtěl vletět Ořechov ve větším tempu, jelikož doufal, že průměrově starší tým hostů v průběhu druhé části zápasu odpadne a nebude fyzicky stíhat. Zprvu se tato taktika vyplácela a začala přinášet i dlouho vytoužené gólové šance. Do té první vyložené se dostal Staněk, když se ocitl nikým nebráněný na malém vápně soupeře, avšak dobrý centr z levé strany od Vaňka odhlavičkoval pouze nad branku Sýkory, který se jen otáčel za letícím míčem. Nakrátko na to se po rohovém kopu z pravé strany dostal do zakončení hlavou Buček, který mířil na přední tyč branky Popůvek, ale i jeho pokus skončil těsně vedle tyčky. Čím více ubýval čas, tím více bylo vidět, že hostujícím hráčům bude bod z venku stačit, a proto se snažili natahovat čas kde jen to šlo. To nutilo domácí Ořechov, aby zrychlil a zkusil vstřelit branku, díky čemuž Staněk předváděl dobrou práci ve vápně soupeře, kdy znepříjemňoval hru obráncům, kteří dokázali jen stěží odkopávat míče. V této fázi zápasu se začala dost otevírat obrana domácích i přes fakt, že stoper Svat snad neprohrál jediný souboj za celý zápas a dokázal být doslova naprosto všude, kde se sváděly ať už hlavičkové nebo rychlostí souboje o míč. Z jednoho protiútoku se kolem 70′ minuty dokázali hostující hráči dostat až do vápna domácích, kde se k odraženému balónu na úrovni penalty dostal útočník Popůvek, který se snažil usměrnit skákající míč střelou do branky domácího brankáře. Míč se mu podařilo trefit více než dobře a razantní střela proto měla všechny parametry pro to, aby se stala gólovou. Tomu však zabránil postřehový zákrok Hrbáčka, který dokázal míč vyrazit. O necelých pět minut později, se po přímém kopu z levé strany objevili před brankářem Hrbáčkem nikým nekrytí dva hráči Popůvek, kteří však nedokázali pořádně zakončit a tak míč zůstal v rukavicích gólmana Ořechova. I přes stálou snahu Ořechova se nepodařilo vstřelit rozhodující branku a zápas proto skončil nerozhodným výsledkem, 0:0.

I přes fakt, že domácí Ořechov většinu zápasu diktoval hru a dokázal si udržet vysoké procento v držení míče, je remíza pro oba týmy na místě, jelikož i hostující Popůvky měly dobré šance z protiútoků na skórování.

Pozápasový rozhovor s asistentem trenéra Ořechova, Patrikem Korčákem:
 • Zdravím Patriku, dnes si musel sám vést tým Ořechova při utkání proti Popůvkám kvůli absenci trenéra Vaníčka. Byla tvá příprava na zápas v něčem odlišná než když vedeš tým jako asistent?
 • Zdravím, co se tyče přípravy na zápas, tak se markantně nelišila od přípravy v předcházejících zápasech, kdy jsme na lavičce s kolegou Peťem Vaníčkem společně. Obrovský rozdíl to byl až v průběhu zápasu a těsně před zápasem, kde všechna rozhodnutí byla na mě a nebyli jsme nato dva.
 • Sestava, s kterou jste nastoupili, byla z tvé hlavy nebo jste ji již měli nachystanou dopředu?
 • Samozřejmě jsme sestavu konzultovali spolu a měli jsme představu, jak by jsme chtěli hrát. Od Petě jsem měl plnou důvěru co se týče rozhodnutí a změn v sestavě před a v průběhu zápasu, za což mu samozřejmě děkuji a moc si toho vážím. Abych se dostal k otázce, tak před zápasem proběhla změna jen na jednom postu jinak bylo vše tak, jak jsme se domluvili.
 • Před tímto zápasem jste za sebou měli 2 prohry proti Měnínu a Zbýšovu. Myslíš si, že právě Popůvky byly dobrým soupeřem na to, zkusit po delší době bodovat?
 • Po obou zápasech, jak s Měnínem, který byl opravdu těžký soupeř, tak i se Zbýšovem, proti kterému se nám nedařilo absolutně nic, jsme věděli, že vzhledem k nadcházejícímu losu musíme bodovat a to nejlépe naplno (což se nakonec nepodařilo) a zvednout se jak herně tak i morálně. Avšak už před zápasem i vzhledem k minulému střetnutí a výsledkům hostů v čele s vynikajícím Pavlem Grossem jsme věděli, že nás nečeká opravdu nic lehkého. Myslím, že v této části sezóny si nemůžeme vybírat soupeře. Týmy ze spodní části se snaží za každou cenu uhrát body a naopak týmy z vrchní části se snaží bodovat a odskočit soupeřům, které mají zasebou. Abych to zkrátil, dovedu si představit lepšího soupeře ale i horšího.
 • Utkání dopadlo nerozhodně 0:0, jak by si nám zhodnotil první a druhou polovinu zápasu z tvého pohledu?
 • Řekl bych, že co se tyče výsledku, tak byla remíza asi zasloužená. Jak hosté se po našich chybách dostali ke dvěma jasným šancím, tak i my jsme měli několik vyloženě gólových příležitostí. Jediný rozdíl mezi námi a soupeřem bylo procento držení míče ale i přes tuto převahu se nám kvůli zapříčiněné zbrklosti a nepřesnosti v některých momentech nepodařilo vstřelit vytouženou branku.
 • Do utkání zasáhli dva navrátilci z marodky a to Tomáš Bednář a Marek Cvingráf, jak by si zhodnotil jejich výkon a popřípadě výkon zbytku hráčů?
 • Co se týče Toma Bednáře, tak pro nás byl jasná volba do základní sestavy i po zranění a to kvůli podpoře do útočné fáze, kde může jak pomáhat právě Honzovi Vaňkovi a spolu s ním se zapojit do kombinace, tak i k vůli výbornému a agresívnímu napadání. Dále jsme od něj čekali podporu v podobě střelby ze střední vzdálenosti což si myslím, že oproti minulým zápasům bylo znát. Ohledně Mary Cvingráfa jsme byli se startem opatrnější kvůli jeho vleklým zraněním snad celého těla (*smích*). Do zápasu tedy zasáhl zhruba v 65′ minutě místo Honzi Jančíka a to na úkor mladého Vojty Lankaše s úkolem dostávat se více z lajny do vápna a vytvářet tak příležitosti ke gólovým šancím na co má Mara „čuch“ vzhledem k tomu, že jeho obvyklou pozicí je hrotový útočník. Myslím, že úkol splnil tak na 60%. Koho bych asi dnes ale vyzdvihl je asistent kapitána Lukin Svat, který má momentálně pásku po zraněném jmenovci Lukinovi Fialovi. V zápase byl velmi dominantní a vyhrával spoustu jak vzdušných, tak i osobních soubojů v situacích jeden na jednoho. Co se týče organizace obrany, tak ta se o proti minulým zápasům díky němu také zvedla, kde díky výborné poziční hře dokázal zastavovat a vystihovat kolmé přihrávky mezi naši obranu. Zhodnocení celého týmu jako celku bych bral rozpačitě. Byli tam jedinci, kteří svým výkonem potěšili ale i jedinci, kteří byli daleko za očekáváním. V globálu jako hry to mělo ještě k uspokojení a dokonalosti daleko. Pozitivní je, že nasazení hráčů a komunikace oproti ostatním zápasům se zvedla.
 • Příští týden vás čeká těžký zápas v Troubsku, měli jste již možnost sledovat jeho hru v letní části sezóny?
 • Ano, Troubsko jsem měl možnost sledovat v tomto kole s Říčany, kde nám ukázali že disponují obrovskou silou v ofenzivě ale i obrovskou bojovností. Myslím si, že nás nečeká nic lehkého a budeme muset přidat na obrátkách, aby jsme se soupeři kvalitativně vyrovnali.
 • Myslíš si tedy, že se na dnešním výkonu tvých svěřenců dá stavět tak, aby se zkusilo zastavit rozjeté Troubsko?
 • Jak už jsem říkal v předchozích otázkách, tak naše nasazení se nepatrně zlepšilo oproti minulým utkáním, ale na vyrovnání se tak kvalitnímu soupeři budeme muset nahodit motor na vetší obrátky a hrábnout si na dno sil. Doufám a věřím že je v našich silách odehrát důstojnou partii s lídrem této soutěže a znepříjemnit jim hon za titulem v OP.

Závěrem rozhovoru bych chtěl všem hráčům poděkovat za výkon a respekt navzdory mému věku a dále popřát štěstí do zbytku nadcházející sezóny.

Děkujeme asistentovi trenéra Patriku Korčákovi za dnešní rozhovor a také mu přejeme, aby se nejen jemu ale především celému FK Ořechov dařilo v nadcházejících kolech.

Muži „B“: FK Ořechov „B“ – Hrušovany 3:1 (1:0)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..